Untitled Document
Untitled Document
::: 2004/05 .:. FC Dinamo Bucuresti :12
::: 2003/04 .:. FC Dinamo Bucuresti :11
::: 2002/03 .:. FC Dinamo Bucuresti :10
::: 2001/02 .:. FC Rapid Bucuresti :11
::: 2000/01 .:. FC Dinamo Bucuresti :9
::: 1999/00 .:. FC Dinamo Bucuresti :8
::: 1998/99 .:. FC Steaua Bucuresti :20
::: 1997/98 .:. FC Rapid Bucuresti :11
::: 1996/97 .:. FC Steaua Bucuresti :19
::: 1995/96 .:. FC Steaua Bucuresti :18
::: 1994/95 .:. FC Petrolul Ploiesti :2
::: 1993/94 .:. CF Gloria 1922 Bistrita :1
::: 1992/93 .:. Universitatea Craiova :6
::: 1991/92 .:. FC Steaua Bucuresti :17
::: 1990/91 .:. Universitatea Craiova :5
::: 1989/90 .:. FC Dinamo Bucuresti :7
::: 1988/89 .:. FC Steaua Bucuresti :16
::: 1987/88 .:. [-]
::: 1986/87 .:. FC Steaua Bucuresti :15
::: 1985/86 .:. FC Dinamo Bucuresti :6
::: 1984/85 .:. FC Steaua Bucuresti :14
::: 1983/84 .:. FC Dinamo Bucuresti :5
::: 1982/83 .:. Universitatea Craiova :4
::: 1981/82 .:. FC Dinamo Bucuresti :4
::: 1980/81 .:. Universitatea Craiova :3
::: 1979/80 .:. Poli Timisoara :2
::: 1978/79 .:. FC Steaua Bucuresti :13
::: 1977/78 .:. Universitatea Craiova :2
::: 1976/77 .:. Universitatea Craiova :1
::: 1975/76 .:. FC Steaua Bucuresti :12
::: 1974/75 .:. FC Rapid Bucuresti :10
::: 1973/74 .:. Jiul Petrosani :1
::: 1972/73 .:. Chimia Ramnicu Valcea :1
::: 1971/72 .:. FC Rapid Bucuresti :9
::: 1970/71 .:. FC Steaua Bucuresti :11
::: 1969/70 .:. FC Steaua Bucuresti :10
::: 1968/69 .:. FC Steaua Bucuresti :9
::: 1967/68 .:. FC Dinamo Bucuresti :3
::: 1966/67 .:. FC Steaua Bucuresti :8
::: 1965/66 .:. FC Steaua Bucuresti :7
::: 1964/65 .:. Stiinta Cluj :1
::: 1963/64 .:. FC Dinamo Bucuresti :2
::: 1962/63 .:. FC Petrolul Ploiesti :1
::: 1961/62 .:. FC Steaua Bucuresti :6
::: 1960/61 .:. Ariesul Turda :1
::: 1959/60 .:. Progresul Bucuresti :1
::: 1958/59 .:. FC Dinamo Bucuresti :2
::: 1957/58 .:. Stiinta Timisoara :1
::: 1956 .:. Progresul Oradea :1
::: 1955 .:. FC Steaua Bucuresti (CCA) :5
::: 1954 .:. Metalul Resita :1
::: 1953 .:. Flamura Rosie Arad :2
::: 1952 .:. FC Steaua Bucuresti (CCA) :4
::: 1951 .:. FC Steaua Bucuresti (CCA) :3
::: 1950 .:. FC Steaua Bucuresti (CCA) :2
::: 1948/49 .:. FC Steaua Bucuresti (CSCA) :1
::: 1947 .:. IT Arad : 1
::: 1942/43 .:. CFR Turnu Severin :1
::: 1941/42 .:. FC Rapid Bucuresti :8
::: 1940/41 .:. FC Rapid Bucuresti :7
::: 1939/40 .:. FC Rapid Bucuresti :6
::: 1938/39 .:. FC Rapid Bucuresti :5
::: 1937/38 .:. FC Rapid Bucuresti :4
::: 1936/37 .:. FC Rapid Bucuresti :3
::: 1935/36 .:. Ripensia Timisoara :2
::: 1934/35 .:. CFR Bucuresti :2
::: 1933/34 .:. Ripensia Timisoara :1
Untitled Document
Untitled Document
Untitled Document
Untitled Document
Last Update: 30.10.2014 | 23:39
FRF CUPA ROMANIEI
2013-2014
Editia a LXXVI-a

 

SUPERCUPA ROMANIEI SUPERCUPA ROMANIEI SUPERCUPA ROMANIEI

FINALA
 
FC STEAUA BUCURESTI 0-0 | 0-0 | 2-4 FC ASTRA GIURGIU
     
     
FAZA  A IX-A | SEMIFINALE
 
FC STEAUA BUCURESTI 6-3 FC DINAMO 1948 BUCURESTI
Latovlevic `21, Varela `39, Chipciu `43, Tanase `45, Keseru `76 5-2 Rotariu `32, Lazar `53
Tanase `22 1-1 C Matei `86
     
FC PETROLUL PLOIESTI 1-2 FC ASTRA GIURGIU
  0-0  
Tamuz `22 1-2 Budescu `52, Papp `90+4
     
FAZA  A VIII-A | SFERTURI DE FINALA
FC Steaua Bucuresti 2-0 FC Otelul Galati
Piovaccari `46, Tarnovan `84    
FC Dinamo 1948 Bucuresti 1-0 CS Pandurii Targu Jiu
D Grigore `63 (p)    
FC Petrolul Ploiesti 2-2 | 4-2 Sporting Club Vaslui
Walter `37, Hoban `90+3, G Alves `99, R Pires `103   Celeban `27 `70
FC Viitorul Constanta 0-3 FC Astra Giurgiu
    Budescu `32, Cristescu `35, Yoda `89
FAZA  A VII-A | OPTIMI DE FINALA
FC Chindia Targoviste 0-5 FC Dinamo 1948 Bucuresti
    Thomas `8 `64, Durimel `41 `86, Lazar `63
FC Rapid Bucuresti 0-2 FC Petrolul Ploiesti
    Dore `66, Romario `72
FC Ripensia Timisoara 1928 0-3 CS Pandurii Targu Jiu
    Da Silva `9, Androvic `29(ag), Ciobai `63
Sporting Club Vaslui 4-1 FC Botosani
Temwanjera `17 `57, Madson `23, Antal `82   Vraciu `17
FC Steaua Bucuresti 2-0 ACS Poli Timisoara
Giorgievski `11, Piovaccari `73    
CS Gaz Metan Medias 0-1 FC Astra Giurgiu
    J Morais `83
CF Otelul Galati 2-1 AFC Corona Brasov
Henrique `7 `59   Antunes `27(ag)
FC Brasov 0-1 FC Viitorul Constanta
    Gavra `11
FAZA  A VI-A | SAISPREZECIMI DE FINALA
CS Pandurii Tg Jiu 4-0 FC Farul Constanta
Dos Santos `2, Shamsine `28 `70 `74    
FC Astra Giurgiu 4-1 ACS Berceni
Bukari `14, Budescu `31 `90+4, Cristescu `83   Stan `32
FC Steaua Bucuresti 4-0 Avantul Barsana
`Radut `19 `69, Kapetanos `63 `90    
FC Dinamo 1948 Bucuresti 4-0 Sanatatea Cluj
Zougoula `41 `48, Danciulescu `52, Rotariu `63    
FC Vaslui 1-0 Metalul Resita
Patulea `53    
FC Universitatea Craiova 0-1 FC Petrolul Ploiesti
    Mustivar `18
FCM Dorohoi 0-3 FC Viitorul Constanta
    Axente `7, Al Lazar `15, Gavra `86
FC Ripensia Timisoara 1928 2-1 FC Universitatea Cluj
Ciobai `13, Amagor `21   Ursu `39
FC Rapid Bucuresti 3-1 FC Ceahlaul Piatra Neamt
Martin `113, Ciolacu `26, Doman `35   E Dica `70
AFC Corona Brasov 1-0 SC Bacau
Aguirre `21    
Petrolistul Boldesti  0-4 CS Gaz Metan Medias
    Llullaku `41p, `90+2, Markovic `48, Avram `66
FC Bihor 0-1 ACS Poli Timisoara
    Barbut `73
FC Gloria Buzau 0-0 | 0-2 FC Botosani
    Carjan `105, Vraciu `112
Chindia Targoviste 2-0 AFC Sageata Navodari
Honciu `63, Cherchez `73    
FC Brasov 3-1 CFR 1907 Cluj
Aganovic `12, Rada `17ag, Surdu `90p   Piccolo `55p
FC Otelul Galati 6-2 CS Concordia Chiajna
I Filip `5, Sirghi `44, Melinte `47ag, Marquinhos `55 `77, Astafei `62 Wellington `50, Serediuc `82
FAZA  A V-A
FCM Dorohoi  3-2 CSMS Iasi
Sanatatea Cluj  5-4P ASA Tg. Mures
CS Balotesti  0-1 ACS Berceni
CS Voluntari  0-1Pr Rapid Bucuresti
Chindia Targoviste  3-1Pr CS U. Craiova
SC Bacau  2-0 Dunarea Galati
Gloria Buzau  2-0 FC Clinceni
Farul Constanta  1-0 CF Braila
Petrolistul Boldesti  2-1 Unirea Tarlungeni
CSM Rm. Valcea  1-2 FC U. Craiova
Ripensia Timisoara  3-0 UTA Arad
Armata Aurul Brad  0-4 Metalul Resita
Hidiselul de Sus  1-3Pr FC Bihor
Avantul Barsana  3-2 Gloria Bistrita
FAZA  A IV-A
FCM Dorohoi  2-1  Rapid CFR Suceava
Kosarom Pascani  1-2  SC Bacau
Sporting Liesti de Sus  0-1  Dunarea Galati
Viitorul Axintele  1-3  Farul Constanta
CS Juventus Bucuresti  0-1  ACS Berceni
CS Voluntari  5-0  Unirea Slobozia
CS Balotesti  3-0  Sportul Studentesc
Inter Clinceni  2-3  FC Clinceni
Petrolistul Boldesti  2-0  CS Mioveni
FC Papauti  1-2  Gloria Buzau
Ariesul Turda  0-1  Unirea Tarlungeni
Chindia Targoviste  3-2  ARLO Slatina
SCM Arges Pitesti  1-2  FC Universitatea Craiova
Sanatatea Cluj  3-0  FC Arges
Ripensia Timisoara  3-0  CS Turnu Severin
Armata Aurul Brad  1-0  Minerul Motru
Pandurii Targu Jiu 2  1-6  CS Universitatea Craiova
Hidiselul de Sus  3-0  Luceafarul Oradea
Avantul Barsana  2-1  Olimpia Satu Mare
FAZA  A III-A
Progresul Fratautii Vechi  1-2  FCM Dorohoi
Petrotub Roman  0-2 Kosarom Pascani
FC Papauti  5-1 CSM Moinesti
Sporting Liesti de Sus  2-1 Conpet Ciresu
CSM Rm Sarat 0-2 Viitorul Axintele
Petrolistul Boldesti  3-1  Fortuna Brazi
Inter Clinceni  2-1  Metaloglobus Bucuresti
AS Popesti Leordeni  0-2  CS Juventus Bucuresti
CS Voluntari  11-2  Dunarea Calarasi
CS Balotesti  2-1  Dinamo 2
Sporting Rosiorii de Vede  1-3 Chindia Targoviste
Inter Markus Slatina  0-5  SCM Arges Pitesti
Spicul seica Mare  0-3 Pandurii Targu Jiu 2
Armata Aurul Brad  2-1  FC Caransebes
Ripensia Timisoara  1-0  Muncitorul Resita
Hidiselul de Sus  2-0  Soimii Pancota
ACS Miercurea Nirajului  1-5 Sanatatea Cluj
Talna Orasul Nou  2-3 Seso Campia Turzii
Avantul Barsana  2-1  Universitar Baia Mare
FAZA  A II-A
Talna Orasul Nou  4-2  FC Zalau
Avantul Barsana  2-1  Unirea Dej
Viitorul Lechinta  0-3  Seso Campia Turzii
ACS Miercurea Nirajului  3-0  FC Unirea 2006
Performanta Alba Iulia  2-3  Sanatatea Cluj
Spicul seica Mare  3-0  Vointa Sibiu
FC Hidiseul de Sus  1-0  CS Osorhei
Gloria CTP Arad  0-2  Soimii Pancota
Ripensia Timisoara  3-2  Millenium Giarmata
FC Caransebes  5-0  FCM Resita
Muncitorul Resita  4-2  Minerul Jilt Matasari
CS Podari  0-1  Pandurii Targu Jiu 2
Armata Aurul Brad  2-0  FC Hunedoara
Inter Markus Slatina  3-1  CS Jiul Rovinari
Hidro Rm. Valcea  0-1  SCM Arges Pitesti
Sporting Rosiorii de Vede  3-0  FC Caracal
Civitas Fagaras  2-7  Fortuna Brazi
Petrolistul Boldesti  3-0  Unirea Campina
Rapid Fetesti  0-1  Viitorul Axintele
Izbanda M. Kogalniceanu  2-4  Conpet Ciresu
National 2012 Golesti  0-1  CSM Rm. Sarat
FC Papauti  4-3  FC Zagon
Sporting Liesti  21-0  FCM Bacau
CS Aerostar Bacau  0-6  CSM Moinesti
FC 2007 Gξrceni  1-3  Petrotub Roman
Rapid Dumesti  7-8  Kosarom Pascani
Progresul Fratautii Vechi  4-0  Sporting Suceava
Luceafarul M. Eminescu  0-2  FCM Dorohoi
Bolintin Vale Malu Spart  0-7  Metaloglobus Bucuresti
FCM Targoviste  0-1  CS Juventus Bucuresti
AS Ilie Oana  0-9  CS Voluntari
Progresul Cernica  1-3  Dunarea Calarasi
AS Popesti Leordeni  1-0  CS Stefanesti
CS Afumati  1-2  CS Balotesti
Inter Clinceni  -  Calificata
FAZA I
Armata Aurul (IV)  3–1  Vulturii Lugoj (III)
Izbanda Hagilarea (IV)  3–0 Eolica Baia (III)
Popesti Leordeni (IV)  3–0 FC Rapid Bucuresti II (III)
Viitorul Lechinta (IV)  3–0 FCM Turda (III)
ASC Bacau (IV)  1–3  Aerostar Bacau (III)
Avantul Barsana (IV)  8–5  Marmatia Sighetu Marmatiei (IV)
Baia de Arama (IV)  0–2  Muncitorul Resita (III)
Barcau Nusfalau (IV)  1–4  Seso Campia Turzii (III)
Bolintin Malu Spart (IV)  6–3  Concordia Chiajna II (IV)
Cetatea Targu Neamt (IV)  0–1  Roman (IV)
Performanta Alba Iulia (III)  3–0 Jiul Petrosani (III)
Conpet Ciresu (IV)  5–1  CS Domnesti (IV)
Danubius Rasova (IV)  2–2 (4–1 p)  Rapid Fetesti (III)
Rapid Dumesti (IV)  10–1  Ceahlaul II Piatra Neamt (IV)
Dunarea Ciocanesti (IV)  1–10  Voluntari (IV)
FC Brasov II (IV)  0–3 Civitas Fagaras (III)
Bucovina Fratautii Noi (IV)  1–0  Bucovina Radauti (III)
Girceni (IV)  1–0  Otelul II Galati (III)
Gloria Arad (IV)  3–0 Vladimirescu (IV)
National Golesti (IV)  1–1 (5–4 p)  Panciu (IV)
Hidieselul (IV)  3–1  National Sebis (IV)
Hidro Valcea (IV)  1–0  Urban (IV)
Ilie Oana (IV)  3–0 Sportul Studentesc Bucuresti II (IV)
Luceafarul Mihai Eminescu (IV)  1–0  stiinta Miroslava (IV)
Vointa Lupac (IV)  0–3 Autocatania Caransebes (III)
AS Markus Slatina (IV)  2–1  Visina Noua (III)
Miercurea-Ciuc (IV)  0–1  Zagon (IV)
Miercurea-Nirajului (IV)  3–3 (8–7 p)  Avantul Reghin (III)
Talna Orasu Nou (IV)  3–0 Europa Alba Iulia (IV)
Papauti (III)  2–0  Conpet Ploiesti (III)
Petrolistul Boldesti (IV)  6–1  Tunari (IV)
Gaz Metan Podari (IV)  2–0  Craiova (IV)
Ripensia Timisoara (IV)  3–0  Flacara (IV)
Rova Rosiorii de Vede (IV)  2–1  Alexandria (IV)
Sporting Liesti (III)  4–0  Focsani (IV)
Sporting Pitesti (IV)  1–3  Argesul Pitesti (III)
AS stiinta Turcen (III)  0–1  Pandurii Targu Jiu II (III)
Vointa Cocora (IV)  3–0 Viitorul Chirnogi (IV)
Vointa Lanurile (IV)  0–7  Afumati (III)
Vointa Pietrosita (IV)  0–1  Targoviste (III)
Vulturii Vultureni (IV)  0–1  Sanatatea Cluj (IV)
Untitled Document

FORURI
INTERN
INTERNATIONAL
LINKURI EXTERNE


Copyright ©2014 Statistici Fotbal. All rights reserved.
Toate drepturile privind logo-urile apartin detinatorilor de drept. Logo-urile oficiale prezente in site nu sunt folosite in scopuri comerciale, ci doar in cele informative. Toate responsabilitatile aferente link-urilor externe apartin detinatorilor de drept.

Mail to: administrator@statisticifotbal.ro